Obserwatorzy

niedziela, 22 czerwca 2014

Moja mała Ojczyzna

Jak co roku w okresie letnim odbywają się różne festyny i obchody Dni+nazwa miejscowości. Również w Radomsku były aż dwudniowe takie obchody.Dużo ludzi,dużo kramów i kramików oraz gwiazdek i gwiazdeczek. Jednak po raz pierwszy została pokazana inscenizacja historyczna związana z patronką naszego miasta: św. Jadwigą. 
W Klasztorze Ojców Franciszkanów odbyły się dwa zjazdy szlachty: 25.11.1382 r. oraz 2.03.1384 r.
Inscenizacja odbyła się dla uczczenia 630 rocznicy zjazdu, podczas którego na króla Polski wybrano Jadwigę Andegaweńską. Rozpoczęła się na dziedzińcu klasztoru, stamtąd barwny korowód przemaszerowała na plac 3 Maja gdzie oczekiwana przybycia króla.
Królowa przyjmuje hołd.
Taki piękny pomnik św. Jadwigi stoi w jednym z miejskich parków.
Trochę kolorów z mojego ogródka na ocieplenie deszczowego lata.
Deszczem przywitały nas również Pyrzowice, skąd moja córka aż na 3 miesiące poleciała do Grecji. Dobrze,że jest internet i inne udogodnienia więc możemy się słyszeć,widzieć i wymienić kilkoma wiadomościami lub zdjęciami.
Na zakończenie trochę optymistycznej czerwieni.

Poproszę osoby,oprócz Sylwii, które zapisały się na zabawę Podaj dalej o przesłanie adresów do wysyłki.  7 komentarzy:

 1. Świetny pomysł, przenieść się choć na chwilę w odległe czasy, musiało być fanie. Ogród cudnie kwitnący. Czas leci szybko, córcia wróci ani się obejrzysz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow ale jestem z historii na bakier. W ogole nie zapadlo mi w pamieci, ze mielismy krolowa. Rany ale wstyd... Do pyrzowic mam rzut kamieniem, a nie bylam tam ani razu zeby obejrzec samoloty :) hehe i na pewno widzialam jak nad glowa przelatuje mi samolot z Twoja cora :)

  Oj oj ludki, trzymacie w napieciu. Beata czeka z cudenkami zeby nas obdarowac, a Wy nie chcecie sie adresem podzielic ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. To musiało być wspaniałe widowisko! W ogrodzie pięknie i kolorowo, szkoda że pogoda ostatnio taka kapryśna. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Córcia ma fajnie...
  A imprezy historyczne uwielbiam,one stanowią o naszej tożsamości, z chęcią bym uczestniczyła!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne są takie historyczne imprezy. Kwiatki śliczne a córkę poproś, aby pozdrowiła moją ulubioną Grecję. Koraliki są piękne, ja jestem sroczką... Pozdrawiam Cię ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniała impreza ! bardzo lubię takie wydarzenia, można fantastycznie spędzić czas :) Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna taka impreza, szkoda, że to tak daleko ode mnie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za pozostawione miłe słowa:)